Exekuce na více povinných - je možná exekuce jen proti jednomu z nich?

1 odpověď

Má-li podle exekučního titulu splnit povinnost více povinných, může exekutor nařídit exekuci pouze některému z nich? V případě že ano, podle čeho si dotyčného vybere?

Pokud je exekučním titulem uložena povinnost více povinným, je exekutor vázán exekučním návrhem, tj. ten kdo podává návrh na nařízení exekuce určuje, zda bude nařízena exekuce proti všem povinným nebo jen některým z nich.