Může nezletilý věřitel získat informace od exekutora? (dluh na alimentech, výživné a exekuce, exekuční vymáhání)

1 odpověď

Dobrý den,
je možné aby nezletilé dítě ve věku 15ti let dostalo od exekutora písemné informace ohledně dlužného výživné? Ikdyz má OP, tak má stále zákonného zástupce.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zdravím Vás, možné to je, když se to stalo. Pokud tyto informace dostal i zákonný zástupce nezletilého tak je to v pořádku. Pokud by však tyto informace dostalo pouze dítě, resp. mladiství, došlo by k administrativnímu pochybení při doručování tohoto sdělení soudním exekutorem. Víte ono se to stát skutečně může při takovém množství exekucí, i u exekutorů pracují jen lidé, a ti se mohou splést. I když je pravdou, že primárně by měl být o těchto věcech informován zákonný zástupce nezletilého, resp. mladistvého, i když má mladiství již občanský průkaz.