Sloučení exekucí vedených u jednoho exekutora (ze zákona)

1 odpověď

Dobrý den.
za neplacení výživného z důvodu těžké operace mě dala dcera exekutorovi. Ten neřídil exekuci na 1/2 chaty, ale najednou za to samé přišla exekuce na invalidní důchod. Advokátku, která z toho vytvořila několik exekucí jsem požádal o sloučení. Její odpověď: toto bude vedeno pod jedním exekučním číslem, ale v rozhodnutí jsou úplně jiná exekuční čísla, která ani nebyla na začátku při prvopočátku.
Co s tím? Děkuji.

Dobrý den. Exekučně lze pohledávku vymáhat více způsoby najednou, přičemž exekuce obstavením nemovitosti je pouze zajišťovacím prostředkem pro případ, že by se nepodařilo vymoci pohledávku jinak. Je podstatné, jaké číslo exekuci přidělí exekutor, nikoliv advokát. Patrně máte na mysli exekutorku. V tomto případě dojde ke spojení exekucí přímo ze zákona, neboť jsou vedeny u jednoho exekutora, ve prospěch jednoho oprávněného proti jednomu povinnému.