Obstavení účtu manželky dlužníka exekutorem - dluh manžela vzniklý před manželstvím

1 odpověď

Dobrý den,
exekutor mi obstavil účet, ale jen díky dluhům mého manžela. Musím podotknout, že dluhy vznikly v době, kdy jsme ještě manželé nebyli ani jsme spolu nežili.
Manžel mi před svatbou dluhy zatajil, a já to teď všechno odnáším. Jak se mohu bránit, když jsem dluhy nedělala žádné nemám. Můžete mi poradit.
Děkuji.

Dobrý den. Do 31.12.2013 nelze exekučně vymáhat dluhy, kterér vznikly před uzavřením manželství, exekucí majetku ve společném jmění nebo majetku druhého manžela. Postup exekutora je proto protiprávní, podejte návrh na částečné zastavení exekuce, který bude adresován exekutorovi. Uveďte, že žádáte o zastavení exekuce Vašeho účtu. Do odůvodnění uveďte, že podle § 60 exekučního řádu ve spojení s § 242a odst. 3 občanského soudního řádu je exekuce nepřípustná.