Vymáhání dluhu ze směnky a nezaplacení soudního poplatku

1 odpověď

Dobrý den, před lety jsem podepsal směnku a roční splatností, před časem jsem kontaktoval majitele, že ji chci zaplatit, ten mi řekl, že mi dá vědět. Před měsícem mi došel dopis (Usnesení) od soudu v Brně, že mě žaloval právník (exekutor) majitele směnky o její zaplacení i s úroky, nicméně neuhradil soudní poplatek a vyzývalo se v něm, že jej má do nějaké doby uhradit. Právník, kterého jsem si najal mi řekl, že když to nezaplatí, tak můžu být v klidu a už nikdy po mě tu směnku nemůže vymáhat. Na soudě mi ale řekla nějaká paní po telefonu, že její vymáhání může podat třeba za 2 měsíce znovu. Jakou mám naději, že tu směnku už po mě nikdo chtít vymáhat nemůže a čím bych to měl doložit, pokud tomu tak bude. Děkuji Honys.

Dobrý den. V této části poradny jsou odpovídány pouze dotazy týkající se exekuce. Váš dotaz se týká civilního soudního řízení. Proto jej vložte znovu kliknutím na VLOŽIT DOTAZ v levém sloupci webu.