Exekuce neplaceného výživného, alimentů a promlčení jednotlivých dávek výživného, alimentů

1 odpověď

Dobrý den.
Za neplacení výživného jsem byl jedním okresním soudem odsouzen a bylo mi určeno dluh ve výši 140.000 Kč do dvou let, podle §82 odst. 2 trestního zákoníku, uhradit. Dluh oprávněná současně vymáhán exekučně u jiného okresního soudu. U exekuce jsem namítl promlčení dávek starších 3 let. Dotaz je, zda dluh vymožený exekučně, který bude případně nižší o promlčené splátky, bude prvním soudem, který mě odsoudil, uznán i když bude třeba nižší než těch 140.000 Kč. Děkuji Radek

Zdravím Vás, pokud uhradíte dluh (či jeho nepromlčenou část v exekuci), bude tato úhrada zcela uznána i trestním soudem. Jen si musíte schovávat listiny o průběhu exekuce. Tyto listiny totiž budou důkazy o tom, že jste dlužné výživné skutečně hradil.