Platnost smlouvy podepsané v 17 letech s mobilním operátorem a promlčení dluhu faktury

1 odpověď

Dobrý den. prosim o právni radu. 22/10/2013 mi dorazilo psani ohledně dlůžne částky telekomunikačni společnosti O2. Bohužel nejsem si vědoma že bych se této společnosti vůbec někdy zavázala. Kontaktovala jsem centrum péče o zákazníky. Smluvně jsem se prý zavázala v březnu 2010. V té době jsem byla ještě nezletělou bylo mi čerstvých 17 let, takže k podpisu nemohlo ani správně dojit. Vzhledem k tomu že mí rodiče využívaji po dobu mého celého dětství uplně jiné jméno a přijmeni, nemohlo dojít k záměně údajů. snažila jsem si dohledat informaci ohledně této problematiky, a vzhledem k tomu, že jsem zaměstnancem konkurečni telekomunikačni společnosti kolegové mi sdělili, že existuje promlčecí lhůta dluhu, která u této záležitosti je stanovana na 3 roky ode dne splatnosti faktury. Jak mám postupovat? Na koho se mám obrátit?
Děkuji moc za radu Elis

Dobrý den.
Zaprvé: pokud Vám bylo 17 let, neznamená to, že jste nemohla uzavřít smlouvu o poskytování telekomunikačních služeb. Měla jste v té době způsobilost k právním úkonům, které byly svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti odpovídající Vašemu věku.
Zadruhé: každá faktura se promlčuje zvlášť, promlčecí lhůta opravdu běží po dobu 3 let (obecná majetková promlčecí lhůta). Není jasné, jaké psaní ohledně dlužné částky Vám dorazilo - nevím zda máte na mysli upomínku nebo je pohledávka již v exekuci?

Pokud dosud není zahájeno exekuční řízení, patří Váš dotaz do jiné části poradny. V této části poradny jsou zodpovídány pouze dotazy týkající se exekuce. Klikněte prosím na VLOŽIT DOTAZ v levém sloupci webu poradny a řiďte se pokyny ve stránce.