Exekuce na dospořovací účet hypotéky

2 odpovědi

Dobrý den, mám dotaz, zda je možné, aby exekutor zablokoval dospořovací účet, na který splácím hypotéku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Neznám pojem dospořovací účet, nezná jej ani zákon. Máte patrně na mysli situaci, kdy jste čerpal překlenovací úvěr ze stavebního spoření a do doby dospoření cílové částky stále platíte splátky stavebního spoření. V tomto případě je opravdu možné, aby exetor zablokoval účet stavebního spoření, může postihnout jakýkoliv účet, jehož jste majitelem.

Dobrý den, ano přesně tak, děkuji za odpověď.