Hrozba exekuce a insolvence - nesplácení bytu po rozvodu manželství

1 odpověď

Dobrý den,
dostala jsem se do situace, kdy jsme za doby trvání manželství uzavřeli s manželem úvěr na byt. Po rozvodu manželství, tento úvěr exmanžel nesplácel ačkoliv se k tomu zavázal v dohodě o vypořádání majetkových vztahů, ale již mě nenechal ve stavební spořitelně vyvázat. Nyní je dlužná částka vymáhána po mně, avšak živím 2 děti, otec neplatí výživné a pobírám pouze nemocenské dávky cca 6.000 Kč měsíčně. Na bytu vázne zástavní právo ve prospěch spořitelny, avšak byt je napsán na exmanžela, který si ale v 7/2013 podal návrh na zahájení insolvenčního řízení a tento dluh tam přihlašuje.
Chtěla jsem se zeptat, jak se v tomto případě postupuje, když byla žaloba o úhradu podána pouze na mě, ale on si dluh nárokuje také a na bytě vázne zástavní právo.
Je nějaké šance, že se mi nakonec splácení onoho dluhu vyhne? Nemám vůbec žádný majetek, kromě standartního vybavení bytu. Děkuji

Dobrý den. Váš dotaz se netýká exekuce, ale řízení před soudem v prvním stupni. Proto tento dotaz vložte znovu dne 2.12.2013 kliknutím na VLOŽIT DOTAZ v levém sloupci webu poradny. Děkuji za pochopení.