Odměna exekutora u exekuce na výživné, alimenty

1 odpověď

Dobrý den,

přišel jsem o zaměstnání díky ukončení činnosti firmy u které jsem roky pracoval a díky této situaci dlužím mé bývalé partnerce na naší dceru za čtyři měsíce 16.000, - CZK. Což dělá měsíčně 4.000, -CZK. Dceři je dvacet let a platil jsem vždy pravidelně, přispíval na školu, tábory, kroužky apod. Ale bohužel dnes je díky této skutečnosti má situace opravdu na hranici přežití. Úvěr, pronájem, má současná manželka po těžkém úrazu a studující syn. Má bývalá partnerka má měsíční příjem cca 50.000, -CZK a na posečkání reagovala tím, že vše předala exekutorovi. Byl bych Vám moc zavázán, kdyby jste mi mohla obětovat chvilku Vašeho dozajista vzácného času a zaslala mi celkovou výši všech nákladů exekuce, včetně dlužných 16.000, -CZK, které bývalé parnerce dlužím a co mě čekají. Abych věděl s jakou kompletní částkou mám až mi přijde papír od exekuce počítat. A pokud by šlo, odkázat na konkrétní stránky k tomuto problému ohledně exekuce, aby člověk o tom něco věděl. Mnohokrát děkuji za Vaši ochotu a Váš čas.

Jan Petrásek

Prosím na e-mail: studio2004@centrum.cz

Dobrý den. Odměna exekutora se vypočítá podle vyhlášky č. 330/2001 Sb. Za exekuci částky do 3.000.000, - Kč činí odměna 15%, minimálně však 3.000, - Kč. K této odměně je nutné přičíst ještě paušální náhradu nákladů exekutora ve výši 3.500, - Kč. V případě, že budou náklady exekutora vyšší, hradí se skutečná výše nákladů. Můžete tedy počítat s částkou 22.500, - Kč. V této částce nejsou zahrnuty úroky z prodlení, neboť jejich výše je závislá na době prodlení a jejich výši stanovené v rozsudku stanovícím výši výživného.