Vymazání z insolvenčního rejstříku po splacení dluhu (ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu)

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi schválena insolvence formou zpeněžití majetku. Vše proběhlo v pořádku, ale chci se zeptat: za jak dlouho budu vyškrtnuta z insolvenčního rejstříku a jiných (SOLUS atd.) a zda si o tento "výmaz" musím požádat sama a kde. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, tento dotaz se netýká přímo exekuce, ale insolvence. Proto se příště v těchto věcech obracejte na kolegy, kteří se zde insolvencemi zabývají. Záznamy ze SOLUSu je možné vymazat až po 5 letech od ukončení insolvenčního řízení. O tento výmaz si budete muset požádat na krajském soudě, ale ne dříve po výše uvedené době, tedy po 5 letech od právní moci rozhodnutí o ukončení insolvence, resp. o rozhodnutí o splnění oddlužení a osvobození od placení zbytku pohledávek nezahrnutých do insolvenčního řízení.