Exekuce - jak zjistit kde vznikl dluh a co je vlastně spláceno?

1 odpověď

Dobrý den,
Sestra má exekuci na plat. Nebylo jí doručeno usnesení o nařízeni exekuce. Má trvalé bydlište na městském úřadě v Mikulově. Pracuje v Plzni. Pomáhám ji vypátrat tedy, kde ty dluhy vznikly. Ale neví na jaký exekuční soud se obrátit. Bylo by možné jít se zeptat na ty dluhy s její plnou mocí? Děkuji předem za odpověd

Zdravím Vás, pokud Vám Vaše sestra udělí plnou moc k jejímu zastupování, můžete nahlížet do soudního spisu u exekučního soudu. Exekuční soud je okresní soud, podle místa okresu, kde má či měl povinný trvalý pobyt v době, kdy byl podán návrh na nařízení exekuce. Možná by však bylo lepší, aby si Vaše sestra požádala o výpis z centrální evidence exekucí vedených proti ní. Takto bude mít Vaše setra jistotu o tom, jaké exekuce jsou proti ní vedeny. Výpis z centrální evidence exekucí je však zpoplatněn.