Ukončení exekuce po dražbě a vrácení přeplatku, přebytku peněz dlužníkovi - lhůta na ukončení exekuce

1 odpověď

Dobrý den.
Exekutor prodal mou nemovitost v dražbě a peníze (které přesahují dluh) z prodeje jsou již 3 měsíce na jeho účtě. Ještě ani nerozhodl o rozvrhovém jednání (účastníkem je banka u které mám hypotéku). Jak dlouho může exekutor ukončovat exekuci.
Děkuji H.

Zdravím Vás, v tomto případě bych se tedy obrátila na exekutora s žádostí, aby tuto věc urychlil. Je nutné říci, že exekutor vyčkával na to, až bude pravomocné usnesení o udělení příklepu. Toto usnesení nabývá právní moci poté co všem účastníkům, kterým je doručeno uplyne lhůta k podání odvolání proti tomuto usnesení, což může trvat klidně i měsíc. Dále záleží i na vytíženosti exekutorského úřadu a jeho pracovníků. Toto však není Váš problém proto bych se pokusila tuto věc telefonicky a případně i písemně urgovat. Jak dlouho tato věc trvá v praxi Vám nepovím, to se liší úřad od úřadu, ale ani exekutoři by neměli zadržovat peníze povinných déle než je nezbytně nutné.