Exekuční titul svědčící více věřitelům - může návrh na exekuci podat jen jeden z nich?

1 odpověď

Dobrý den,
svědčí-li exekuční titul více osobám, může návrh na nařízení exekuce podat jen jedna z těchto osob nebo musí být jako oprávnění uvedeni všichni?
Děkuji.

Zdravím Vás, v tomto případě záleží i na tom, jak zní exekuční titul. Dle mého názoru může návrh na nařízení exekuce proti povinnému podat klidně i pouze jeden z oprávněných, ale jen do částky v jaké mu exekuční titul přiznává právo proti povinnému. Abych však měla stoprocentní jistotu bylo by nutné tento exekuční titul vidět. Tuto informaci berte jako obecnou platnou pro většinu případů.