Dražba movitých věcí - jak může dlužník získat doklad o dražbě a částkách?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se dotázat, jak zjistím, že došlo k vydražení daných movitých věcí.
Vystavuje úřad nějaké potvrzení, nebo jiný doklad?

Zdravím Vás, to, zda bylo něco z movitých věcí vydraženo, zjistíte i tak, že exekutor vydá usnesení o příklepu vydražiteli věcí. Navíc pokud by výtěžek dražby převyšoval dlužnou částku rovnou celkové vymáhané pohledávky, měl by Vám být vyplacen přeplatek. Popřípadě asi nejjednodušší bude, když dotyčnému exekutorskému úřadu zavoláte a po sdělení spisové značky exekutora se zeptáte, zda bylo něco z movitých věcí vydraženo či nikoli.
Pokud by byla dražena nemovitost exekutor by vydal i rozvrhové usnesení, kde by rozdělil výtěžek z dražby mezi jednotlivé přihlášené věřitele a přeplatek by Vám měl být vyplacen.