Přeplatek výživného stržený exekutorem omylem - má oprávněný vrátit přeplatek exekuovanému?

1 odpověď

Dobrý den,
na mého bývalého manžela byla podána z důvodu neplacení výživného podána exekuce na běžné výživné. Nyní se však stalo, že exekutor mu strhl více peněz a zaslal je mě. Takže na výživném vznikl přeplatek. Jak se nyní postupuje? Jsem povinna výživné vrátit a komu? Exekutorovi nebo otci? Děkuji L. P.

Zdravím Vás. Rozhodně tuto skutečnost oznamte exekutorovi, který vede exekuci, a tuto situaci řešte společně. Je totiž možné, že příští měsíc bude srážka výživného ponížena právě o tento přeplatek. Takže to řešte výhradně s exekutorem, protože ten by o tom vědět měl.