Splácení dluhu v exekuci a úroky - jak se vyhnout úrokům v exekuci, při splácení exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
získat exekuci po bývalém manželovi, je velice snadné. Platím a platím, zbývalo mi doplatit pouze 2000 Kč, když mi najednou bylo řečeno, že je tam opět po úrocích zhruba 26.000,-Kč. Jak se toto může doplatit, když stále úroky nabíhají? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, jedinou možností jak vše doplatit naráz je požádat pracovníka exekutorského úřadu o vyčíslení celkové dlužné částky k určitému dni, např. k 15.5.2015 a dlužná částka bude k tomuto datu vyčíslena, dále si nechat sdělit číslo účtu a variabilní symbol a tuto částku uhradit, a to přede dnem, k jakému je celková dlužná částka vyčíslena. Pokud nemáte na jednorázovou úhradu a řádně splácíte tak se příslušenství (úroky) umořují společně s jistinou, jen úhrada potrvá déle.