Exekuce a svatba, sňatek - jak ochránit majetek nové manželky, nového manžela?

3 odpovědi

Jsem důchodce, mám exekuci. Jak lze partnera ochránit, aniž by nám do toho zasahoval exekutor? nechtěla bych sňatkem uškodit společnému soužití. Existují platné smlouvy/např. předmanželská, nebo jiné úpravy před manželstvím?
zkoušela jsem i osobní bankrot, ale bohužel to nevyšlo. Jiný majetek již nemám, vše bylo obstaveno. bydlím v pronájmu u své dcery.

děkuji za odpověď Vlasta

Dobrý den,
v případě uzavření sňatku vznikne společné jmění manželů, tzn. že majetek Vašeho partnera by byl ohrožen exekucí neboť by se stal manželem povinného. Tzn. že exekutor by mohl zabavit i jeho majetek, popř. provádět srážky z příjmu. Z důvodu ochrany majetku Vašeho partnera bohužel nedoporučuji uzavření sňatku.

moc vám děkuji za radu a přeji krásný večer. Vlasta

Za málo, rádo se stalo, přeji pěkný den