Exekutorský zápis - do kdy lze nařídit exekuci?

1 odpověď

Dobrý den.
Můj známý podepsal v roce 2007 exekutorský zápis, kde byla pohledávka postoupena firmě, o které jsem se později z internetových diskuzí dozvěděla, že je podvodná. Co má dělat? Má pouze číslo smluv a tento zápis plus upozornění na podání žaloby. Poraďte prosím na koho se má obrátit a jak to může řešit??
Děkuji za odpověď. K.

Dobrý den. Exekutorský zápis s doložkou vykonatelnosti je exekučním titulem, na jehož základě lze nařídit exekuci do 10 let od data vykonatelnosti uvedeného v doložce. Nejlepším řešením bude uhradit pohledávku.