Srážky ze mzdy při zálohové platbě mzdy - rozsah

1 odpověď

Dobrý den dostal jsem exekuci na plat neplaceni vyživného ale v praci si beru každý mĕsíc zalohu 14000 tak k vyplatĕ dobýrám jen 1500 k vvyplatĕ tak mĕ nemohli vzít exekuci tak mĕ první sražku strhli z dalšího mĕsíce dvakrat je to more né abych dobýral k výplatĕ jen tři tisíce z platu 15500 kč žiji sám a splacím hypotéku a teď na ni nemá ani na živobyti. Mockrá předem ďekuji.

Dobrý den. V případě, že je zaměstnanci vyplácena záloha na mzdu a je-li nařízení exekuce doručeno zaměstnavateli až po vyplacení zálohy, určí se srážky až z částky, která ještě vyplacena nebyla (§ 285 občanského soudního řádu). Proto neměl zaměstnavatel provést v dalším měsíci srážky i za měsíc, v němž nemohl srážky provést. Jedná se o chybu mzdové účtárny. Musíte se na svého zaměstnavatele obrátit se žádostí o náhradu vzniklé škody ve výši neoprávněně sražené částky.