Lze zabavit můj majetek při exekuci mého dítěte?

1 odpověď

Dobrý den,
zajímá mne, jestli mohu přijít o svůj majetek v případě, že by si dcera, která má u mne trvalé bydliště, vzala půjčku a nesplácela ji. A jestli jí někdo /např. na netu/ dá půjčku, když je student a nemá příjem. Děkuji

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud má u Vás dcera trvalé bydliště a dostala by s do exekuce, lze předpokládat exekuci prodejem movitých věcí u Vás doma, přičemž případy, kdy jsou exekučně postiženy i věci v majetku jiné osoby než dlužníka, nejsou výjimkou. Jestli někdo Vaší dceři poskytne půjčku nelze zodpovědět. Neznám podmínky všech subjektů poskytujících nebankovní půjčky. Možné to samozřejmě je.