Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.260

Rozchod partnerů a majetkové vypořádání

1 odpověď

Dobrý den, mám dotaz-švagrová se chce rozejít s přítelem, mají spolu dvě děti 5 a 2 roky, ona na mateřské, žijí v domě jejích rodičů, kde si dělali úpravy a ona si vzala hypotéku, která se splácí z jejího účtu. On jí dává 15-18. tisíc korun na živobytí. Když by ho vyhodila, musela by ho nějak z něčeho vyplatit????? Nebo zda má na něco nárok???? On nepřispívá ani na opravy domu. děkuji za odpověď

Dobrý den,

přítel švagrové má nárok na vrácení svých případných vložených investic do rodinného domu. Pokud se tedy finančně podílel na rekonstrukci domu rodičů Vaší švagrové, pak může od těchto rodičů, jakožto vlastníků domu, žádat vydání bezdůvodného obohacení, neboť tím, že by již v domě nebydlel se jeho investice stala bezdůvodná (investoval do domu, aby v něm mohl sám bydlet). Vrácení investic lze žalovat u soudu až tři roky zpětně (musel by však prokázat, jaké investice hradil - doklady o zaplacení). Pokud však na investice nijak nepřispíval, ani nehradil hypotéku, pak nemá na žádné vypořádání nárok.