Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.805

Pokuta za nenošení roušky

2 odpovědi

Dobrý den,
dne 22.10.2021 jsem chtěl cestovat vlakem, v tu dobu byla náhradní autobusová. Nastoupil jsem do autobusu a po chvíli mě agresivním způsobem vyzval průvodčí, abych si vzal roušku nebo. že zavolá policii. Tak jsem mu řekl, ať ji zavolá, on šel a já jsem zatím vystoupil a šel si na jeho jednání stěžovat na místní oddělení, které je na nádraží, Po chvíli přijela hlídka a ti mě legitimovali a vysvětlili, že s tím nemůžou nic dělat. Poté jsem šel pěšky domů.
1.2.2021 mě přišla pokuta 1056, -, za nedodržení nějakých vládních "nařízení".
3.2.2021 jsem poslal nesouhlas, protože, jsem nic neprovedl.
Není mě jasné kde na mě vzali osobní údaje, nikdo se nezeptal jak to bylo, a hlavně policie u toho nebyla.
Moc děkuji za odpověď, případně pomoc.

Dobrý den,

k posouzení Vaší záležitosti by bylo potřeba více informací, nejlépe osobní konzultace s právníkem. Mohu Vám napsat pouze tolik, že jste porušil mimořádní opatření Ministerstva zdravotnictví MZDR 15757/2020-56/MIN/KAN z 30.7.2021, které nebylo zrušeno žádným soudem pro nezákonnost (jako mnohé jiné), proto je jakákoliv obhajoba komplikovaná. Osobní údaje jste Policii sdělil právě při Vaši legitimaci, nicméně k prokázání samotného přestupku policií, která údajně nemá důkaz, se v rámci chatu a bez dalších informací bohužel nemohu více vyjádřit.

Dobrý den,
já jsem z autobusu vystoupil sám.
Policie u toho nebyla a žádný výslech nebo nějaké podání vysvětlení neproběhlo
Osobní údaje jsem sice policii prostřednictvím OP dal sám,
ale jak je možné, že je dali k dispozici ČD.