Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.598

druzstevni byt prevod

1 odpověď

Dobrý den, mám družstevní byt a chtěla bych ho převést do osobního vlastnictví, anuita je již splacena. Bytové družstvo mi však sdělilo, že od 1.1.2022 po nás bude vyžadovat za tento převod zaplatit tržní cenu tohoto bytu, který jsme v roce 2019 koupili jako družstevní za 2 500 000 korun. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to z právního hlediska opravdu možné. Děkuji JZ

Dobrý den,

pokud jde o bezplatný převod družstevních bytů do osobního vlastnictví, pak v současné době záleží na znění stanov družstva. Ze zákona již na bezplatný převod družstevních bytů od letošního roku nárok není, proto je možné, že vaše družstvo bude od příštího roku byty převádět již jen úplatně.