Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.200

Prodej nemovitosti od obce

1 odpověď

Dobrý den, situace je taková, že k mému pozemku přiléhá plocha velikosti menšího pokoje, která je ve vlastnictví obce. Obec s tímto kousíčkem nemá žádný záměr. Podala jsem tedy žádost o odkoupení. Při sdělení ceny jsme si zaplatili znalecký posudek a vyčíslená cena od obce byla o více než 200% vyšší. Je zde nějaká možnost se bránit? Dosáhnout ceny v posudku apod. ? Děkuji

Dobrý den,

žádný předpis neupravuje stanovení ceny za prodej obecního majetku ve výši ceny tržní. Veškeré nákupy a prodeje obce je pak nutné schválit zastupitelstvem. Pokud tedy zastupitelstvo schválí prodej pozemku byť za cenu o 200% vyšší, než je tržní cena, je vše v pořádku a nelze se na obci domáhat stanovení ceny nižší.