Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.066.075

Vzdálenost položení zámkové od plotu souseda

2 odpovědi

Prosím o radu jaká minimální vzdálenost musí být dodržena od plotu souseda, když si chci na svém pozemku mezi RD a plotem souseda položit zámkovou dlažbu pro parkování auta a zda musím před položením této zámkové dlažby zajistit nějaké povolení např. od stavebního úřadu nebo někoho dalšího např. souseda či městského úřadu. Děkuji

Dobrý den,

za stavbu se dle zákoníku práce nepovažují jednoduché samostatně stojící stavby do 25 m2 plochy umístěné alespoň 2 metry od sousedů. Pro bližší umístění k sousednímu pozemku potřebujete souhlas souseda. Rozměrnější plocha pak již vyžaduje ohlášení stavebnímu úřadu, jeho souhlas či přímo stavební povolení.