Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.602

Pojistka na auto v dědictví

1 odpověď

Dobrý den, jsme dva dědicové, po úmrtí otce jsme se u notáře dohodli, že auto si nechám já. Druhého dědice jsem vypladil dohodnutou částkou. Při přepisu vozu mi vrátili pojistku, polovinu jsem také vyplatil. Nyní chce dědic ještě polovinu z pojistky před přepisem. Má na to nárok, když u notáře se to neřešilo?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud Vašemu dotazu správně rozumím, pak druhý dědic samozřejmě nárok na pojistku před předpisem nemá, neboť ta již nebyla předmětem dědictví. Pojistku byste musel vyplácet z vlastních prostředků – tedy nikoliv ze „zděděného“ majetku.