Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.504

výpověď z práce

1 odpověď

Pracuji jako učitelka. Pracovní smlouva byla uzavřena po dobu starostování pana učitele. Tento byl 22.7. 2020 okamžitě odvolán z funkce a tudíž se má vrátit na (svoje) nyní moje místo. Musí mi dát zaměstnavatel výpověď s výpovědní lhůtou nebo jakým způsobem se tato situace řeší? Nyní jsem na dovolené. Děkuji. Hana Nováková

Dobrý den,

jestliže bylo v pracovní smlouvě ujednáno, že pracovní poměr skončí současně s výkonem funkce starosty konkrétního zaměstnance (tedy byl sjednán pracovní poměr na dobu určitou), pak dnem, kdy funkce skončila, končí i Váš pracovní poměr. Výpovědní lhůta se uplatní pouze v případě podání výpovědi jednou ze smluvních stran, což není Váš případ. Smlouva a tedy i pracovní poměr končí uplynutím sjednané doby určité. Doporučuji Vám ověřit si u zaměstnavatele zda také považuje Váš pracovní poměr za skončený, a poté se co nejdříve se zaregistrovat na úřadu práce a nahlásit na zdravotní pojišťovně, že jste vedena úřadu práce.