Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.956

Přeřazení na jinou pracovní pozici

1 odpověď

Dobrý den, potřebovala bych od vás právní radu z oblasti pracovně právních vztahů. Pracuji jako fyzioterapeut v nemocnici. Protože při současném vyhlášení karantény je naše oddělení uzavřeno, plánuje zaměstnavatel v nejbližší době naše převedení na pozice sanitářů na lůžková oddělení nemocnice. Má na to právo? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano, Váš zaměstnavatel Vás může v souladu s § 41 odst. 4 zákoníku práce převést na jinou pozici, než kterou máte uvedenu v pracovní smlouvě.
Citované ustanovení: "Zaměstnavatel může převést zaměstnance i bez jeho souhlasu na dobu nezbytné potřeby na jinou práci, než byla sjednána, jestliže to je třeba k odvrácení mimořádné události, živelní události nebo jiné hrozící nehody nebo k zmírnění jejich bezprostředních následků, a to na nezbytně nutnou dobu."