Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.316

Dlužní úpis a vymáhání peněz na nemajetném dlužníkovi - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den,
mám dlužní úpis - 90.000 Kč. Dlužník se nezdržuje v trvalém bydlišti, není na něho psán žádný majetek, ani firma, žije u přítelkyně. Obeslala jsem ho emailem i adresně ohledně výzvy k zaplacení dluhu -nereaguje. Nejefektivnější způsob, cestu, jak z takového člověka dluh vymoci?
Děkuji.

Dobrý den,
pokud má dlužný úpis neboli uznání dluhu všechny náležitosti požadované zákonem, běží Vám desetiletá promlčecí doba ode dne, kdy k uznání dluhu došlo, ve které můžete dluh vymáhat. Uplynutím této lhůty dojde k promlčení.

Více k uznání dluhu najdete zde: ODKAZ

V případě, že s Vámi odmítá dlužník komunikovat a zdráhá se dlužnou částku vrátit, zvážila bych podání návrhu na vydání platebního rozkazu.
Více se o vymáhání dluhů dozvíte zde: ODKAZ