Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.844

špatně vypočtena renta

1 odpověď

Od 2013 mi byla uznána nemoc z povolání, V roce 2013 invalidita II. stupně v souvislosti s chorobou z povolání a přeřazení na jinou práci a pobíram invalidní důchod. Nyní mám pojišťovně vrátit cca 300.000Kč za neopráněně vyplacené pojistné /rentu/. Zaměstnavtel o všech skutečnostech věděl, mam za to, žejsem splnil všechny povinnosti vůči odpovědnému zaměstn. , potažmo pojišťovně, coby zaměstnanec, který je odškodňován rentou. Nevěděl jsem, že mi pojišťovna vyplácí rentu v nesprávné výši / beru i invalidní důchod/ a jsem přesvědčen, že zamětnavatel a tím pádem i pojišťovna má všechny podklady pro správný výpočet renty. Všechny renty jsem přijímal v dobré víře, že mi náleží. Podepisoval jsem "Souhlas se zpracováním osobních údajů" - zaměstnavatel - pojišťovna, ve všech výplatních lístkách mám uplatněnou "slevu na invaliditu". Prosím o posouzení mého problému. Děkuji.

Dobrý den,

v souladu s § 331 zákoníku práce je zaměstnavatel oprávněn po zaměstnanci požadovat vrácení neprávem vyplacených částek jen, jestliže zaměstnanec věděl nebo musel z okolností předpokládat, že jde o částky nesprávně určené nebo omylem vyplacené, a to do 3 let ode dne jejich výplaty. Pro posouzení, zda jste mohl skutečně být v dobré víře je potřeba znát veškeré podrobnosti, proto Vám nemohu nyní dát přesnější informace. Doporučuji Vám vyhledat pomoc advokáta specializujícího se na pracovně právní problematiku.