Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.761

Pracovní poměr jmenováním

1 odpověď

Učím na základní škole a mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou.
Od září budu jmenován do funkce zástupce ředitele.
Po čase budu z této funkce odvolán, nebo sám odstoupím.
Můj pracovní poměr nekončí a ředitel je povinen mně podat návrh na pracovní zařazení odpovídající mému zdravotnímu stavu a kvalifikaci.
Musí být se mnou sepsána nová pracovní smlouva, která může být i na dobu určitou nebo musí můj pracovní poměr dále pokračovat na dobu neurčitou?
Pokud ne, mohu s ředitelem tuto podmínku nějakým způsobem smluvně ujednat např. nějakým dodatkem ke jmenování? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v souladu s ustanovením § 73a odst. 2 zákoníku práce odvoláním nebo vzdáním se pracovního místa vedoucího zaměstnance pracovní poměr nekončí. Jmenováním však může být pracovní poměr změněn na dobu určitou, po ukončení funkce však poté nemůže být ukončen dříve, než uplynutím sjednané doby (pokud jej např. neukončíte sám dříve, viz odst. 3 téhož ustanovení).
Při jmenování záleží jen na Vás co se zaměstnavatelem vyjednáte, rovněž můžete pracovní smlouvu měnit později dodatky.