Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.844

Postup výboru SVJ při vyúčtování služeb úklidové firmy za rok 2017

3 odpovědi

Jaro 2017- výbor SVJ provedl nezávazný průzkum zájmu o úklidovou službu.
Na základě pochybného výběrového řízení byla vybrána firma.
Na pokyn výboru začátek úklidu od 1.7.2017, správce objektu hradil na pokyn výboru faktury za úklid. Nikdo neví z čeho.
7.12.2017- shromáždění vlastníků BJ byl definitivně odhlasován úklid / firmou/. Nebylo sděleno od kdy a z čeho bude úklid placen. Není uvedeno v zápise ze shromáždění.
Zálohová platba na úklid se objevuje až v měsíčním předpisu záloh od 1.1.2018 /118, - /byt. U jedné BJ od 1.11.2017.
Řešení výboru: / bez oznámení a souhlasu vlastníků BJ/ částka za úklid od 1.7 2017 -31.12.2017 byla odečtena vlastníkům BJ zpětně z přeplatků za vyúčtování tepla, SV aTV, apod. nebyl vydán žádný nový předpis záloh.
Reklamaci výbor smetl ze stolu, bez jakéhokoliv vyjádření řešení reklamace. Své kroky opírá výbor o "průzkum". Výbor se dopustil dalších pochybení. My vlastníci se domníváme, že faktury byly hrazeny z fondu oprav / opět bez souhlasu vlastníků/. Tím, že byly odečteny z přeplatku za rok 2017 získal výbor do FO zpět chybějící peníze.
Jaký je možný další postup vlastníků BJ v řešení této záležitosti?
Děkuji

Dobrý den,

podle Vámi uvedených skutečností zřejmě došlo k jednostrannému započtení částky za úklid na Vám vzniklý přeplatek. V případě, že máte za to, že ze strany společenství vlastníků jednotek, jehož jménem výbor jedná, nemohlo započtení proběhnout, neboť danou službu Vám nemohli účtovat, můžete proti započtení vznést námitku neplatnosti a zbytku přeplatku se domáhat tzv. předžalobní výzvu a následně můžete Váš nárok uplatnit u soudu.

Dobrý den,

podle Vámi uvedených skutečností zřejmě došlo k jednostrannému započtení částky za úklid na Vám vzniklý přeplatek. V případě, že máte za to, že ze strany společenství vlastníků jednotek, jehož jménem výbor jedná, nemohlo započtení proběhnout, neboť danou službu Vám nemohli účtovat, můžete proti započtení vznést námitku neplatnosti a zbytku přeplatku se domáhat tzv. předžalobní výzvu a následně můžete Váš nárok uplatnit u soudu.

Dobrý den, děkujeme za odpověď. Prosím radu- co všechno má obsahovat předžalobní výzva, kolik stojí sepsání takové výzvy a jak je to s uhrazením právních poplatkú / výhra, prohra/. Za odpověď děkuje Host 6539.