Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.095

Vypisy pro Socialku

2 odpovědi

Dobrý den pobira příspěvek na bydlení a dávky hmotné nouzem já nepracují jsem doma s postiženým synem a pobiram příspěvek na péči. Na socialce po mě chtějí výpis účtu ten jsem jim dala ale mám ještě jeden účet o kterým jsem jim neřekla a přišli mi na něj mě tam chodí příspěvek na péči za syna a mamce tam přicházejí nějaké platný mají právo vidět tento účet nebo by mohl být nějaký problém dekuji

Dobrý den,
zákon č. 111/2006 Sb. , o pomoci v hmotné nouzi, na základě kterého je vyplácen příspěvek na bydlení, stanoví, že k žádosti o tyto dávky musí být mimojiné přiloženy:
a) doklady o výši příjmu žadatele a společně s ním posuzovaných osob v rozhodném období,
e) doklad o výši a úhradě nájemného, popřípadě o výši obdobných nákladů spojených s vlastnickou formou bydlení, družstevní formou bydlení nebo jinou než nájemní, družstevní nebo vlastnickou formou bydlení,
f) doklad o výši pravidelných úhrad za služby bezprostředně spojené s užíváním bytu, jiného než obytného prostoru nebo ubytovacího zařízení a rozpis těchto služeb,
g) doklad o výši úhrady za dodávku elektrické energie a plynu, případně dalších druhů paliv, a rozpis těchto energií,
Za příjem se podle tohoto zákona nepovažuje příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči.
Tedy tato dávka neovlivní vyplacení příspěvku na bydlení.

srpen 2018
Dobrý den, vlastníme dřevěhou chatu na kraji vesnice, občas se stane, že se sejde večer pár známých, rodiny... a večer se déle posedí venku u krbu. Poblíž bydlí paní, které po 22hodině vadí jakýkoli zvuk, i když se ztišíme, chce volat policii, už několikrát jsme raději pohodový večer ukončili dříve. To se u chaty ani nemůžene vůbec bavit po 22 hodině¿ Děkuji za odpověď, B