Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.197

Reklamace vyúčtování služby v bytě (teplo, teplá voda, vodné-stočné)

1 odpověď

Od 1.7.2017 jsem navyšovala zálohy na teplou vodu na 1344 Kč, což na 1 osobu je 675 Kč, mám na službách nahlášené 2 osoby, tak proto částka 1344.
20.4.2018 mi došlo vyúčtování za rok 2017 a opět doplácím za teplou vodu a náklad na teplou vodu mi činí 18.087 Kč. Moje matka, která bydlí v bytě 3+1, tak jí zase vrací za vodu a já zase opět doplácím, ne sice 12.239 Kč, ale 9387 Kč. Nechala jsem si svoje vyúčtování zkontrolovat odborníky, kteří porovnali moje náklady s náklady mé matky a došli na to, že moje matka platí za náklady 12,5% a já za náklady platím 35%. Spousta informací mi ve vyúčtování chybí.
Posílala jsem reklamaci a proti tomuto vyúčtování jsem se odvolala. Termín na odvolání mám teď do 31.5.2018.
Veškeré podklady a vyúčtování mé matky mám okopírované. Mohla bych se za Vámi příští týden nebo zítra (06.05.2018) do kanceláře stavit?
Nevím s kým tento problém řešit a na koho se obrátit, právníci s tímto problémem zkušenosti nemají.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

těší mě Váš zájem a důvěra, ale v rámci této právní poradny poskytujeme pouze právní poradenství prostřednictvím internetu. Doporučuji Vám obrátit se na advokáta v místě Vašeho bydliště, jejichž seznam naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz. Každý z nich by Vám měl poskytnout po prostudování všech dokumentů kvalifikovanou právní pomoc.

Vámi zvolení advokát prověří, zda vyúčtování bylo provedeno správně v souladu s příslušnými právními předpisy, zejm. se zákonem č. 67/2013 Sb. , a prováděcí vyhláškou MMR. č. 269/2015 Sb. Dále zváží, zda není ve Vašem případě vhodné učinit jiná opatření např. nainstalovat podružné vodoměry ve všech bytech atd.

Je mi líto, že Vám nemohu více pomoci. Věřím, že Vámi zvolený advokát vyřeší danou záležitost k Vaší spokojenosti.