Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.276

Převod majetku rodiče za života na jednoho z dětí - jak se mohou ostatní dědici bránit?

2 odpovědi

Dobrý den,
potřeboval bych poradit mohu se jako dědic bránit tomu, když můj otec daroval rodinný dům bratrovi.
Co se dá dělat, když zrušil svůj bankovní účet a udělal ho na bratrovo jméno, aby se tyto finanční prostředky netýkaly dědického řízení?
Děkuji vám za brzkou odpověď.

Dobrý den,
proti tomu, jak Váš otec naložil se svým majetkem za svého života, se nelze bránit. Je-li Váš otec plně svéprávný, tzn. , že není jeho způsobilost pro právní jednání nijak omezena, může darovat dům Vašemu bratrovi i převést svoje finanční prostředky na účet Vašeho bratra. V případě, že dojde k dědickému řízení a bude v něm dohledán nějaký majetek, můžete učinit námitky v tomto směru formou tzv. započtení daru do dědictví:
ODKAZ
Momentálně s tím nic bohužel dělat nemůžete.

Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?

Ne děkuji za odpověd