Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.801

Jak rozvést manželství - manželka je v cizině, neznám její adresu

8 odpovědí

Mohu vložit dotaz anonymně, nebo musim uvadet skutečně jměna ? A co, jestli nechci aby naší jměna byli zverejnený ?

Dobrý den. Napište jméno Novák, Nováková. Skutečná jména ve webu poradny neužívejte. Děkuji.

děkuji za odpověd, a protože dotaz teprve připravuji, budu vložit potom. A co jestli budu mit vloženy dotaz a potom rozhodnu přispivat fin. častku, jak navazat přispěvku se již vloženem dotazem.

Dotazy v online chatu řešíme jen do 11 hodin, takže napište co potřebujete vědět co nejdříve. Dar poradně můžete poslat kdykoliv poté. Velké množství informací o rozvodu manželství naleznete zde:
odkaz
První se zkuste na výše uvedený odkaz podívat, jestli v něm není informace, kterou hledáte.
Pokud se Váš dotaz týká společného jmění manželů, vizte na úvod zde: odkaz

Jsme manželé více než 9 let. Před 7 měsíci manželka odjela do ciziny (EU), a odtamtud mi zavolala a řekla, že chce rozvod manželství. Neuvedla konkrétní termín aby přijela pro společně podání žádosti o rozvod manželství, stále oddaluje svůj příjezd. Já neznám její adresu, nemáme spolu dítě, ani společně jmění manželů. Bydleli jsme v podnájmu. Protože nevidím šance pro naší společně soužití dál, souhlasím s rozvodem manželství. Chci se zeptat.
1. Může ona poslat úředně ověřenou prohlášení (v jakém jazyce), že nemá ode mne žádné požadavky a souhlasí s rozvodem, a já budu k tomu připojit moje prohlášení i požádám u soudu o rozvod?
2. A jestli ona i nadále bude protahovat svůj příjezd a mezitím úmyslně zapůjčí nějaké finančně částky, co mohu podnikat abych zabezpečoval (zajistit předem) mojí nezodpovědnost od takových (i podobných) činů?
Děkuji.

Dobrý den, zde naleznete odkaz na vzor - odkaz .

Najdete zde i vyjádření manžela, manželky, že souhlasí s rozvodem, pod vzorem je uvedený krátký komnetář, místně příslušný bude soud podle Vašeho posledního společného bydliště.

Návrh musí být podán česky, podpis manželky na vyjádření nemusí být ani ověřený.

Pošlete manželce Vyjádření souhlasu s rozvodem, jakmile Vám jej vrátí, vyplňte žádost o rozvod, Napište prohlášení, že nemáte společné děti ani majetek - toto prohlášení by mělo být podepsané i z její strany. Násedně vše pošlete na soud.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Problem je v tom, že neznam její adresu, takže nemohu ji nic poslat. Budu číst Vámi odkazany odkaz. A ohledně 2. časti mého dotazu, muže něco takového mne ohrozit ?

Jedinou nevýhodou trvání manželství, kdy oba žijí odděleně je skutečnost, že pokud by Vaše manželka udělala za trvání manželství dluhy, bude za ně odpovědný spolu s ní, protože máte tzv. společné jmění manželů. Další nevýhodou například je, že se nemůžete znovu oženit.

Zkuste manželce zavolat, případně se obraaťte na její známé, rodinu a podobně a zkuste získat její adresu, nebo jiný kontakt na ní. Mohl byste jí písemnosti zaslat i elektronicky, například mailem, ona by je vytiskla a podepsala a zaslala Vám je zpět na Vámi uvedenou adresu.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuju. Nemám další dotaz.