Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.795

Neodstranění osobních dat z neoficiálního rejstříku živnostníků - ochrana osobních dat

1 odpověď

Dobrý den,
2016 jsem ukončila živnost. Na Internetu jsem objevila webové stránky s informacemi okolo podnikání, je tam uvedené mé jméno, datum narození.
Žádala jsem je přes email i osobně telefonicky několikrát o odstranění svých osobních dat a své historie, které tam byly bez mého vědomí.
Neučinili tak.
Jak dál pokračovat, aby odstranili mé osobní data ze svých stránek.
Děkuji.

Dobrý den,
můžete se obrátit přímo i na poskytovatele služeb internetového vyhledavače jako je google nebo seznam, aby zabránili přístupu k Vaším osobním údajům zobrazovaným ve výsledku vyhledávání, tzn. aby konkrétní výsledek takového vyhledávání nezobrazovali neboli nezobrazovali odkaz na uvedenou internetovou stránku. Pro rychlejší vyřízení doporučuji Vaši žádost odůvodnit.

Tímto postupem alespoň dočasně zabráníte zobrazovaní Vašich osobních údajů, které již nejsou ani aktuální.

Dále Vám doporučuji podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů stížnost na poskytovatele internetové stránky, který nereagoval na Vaši opakovanou žádost o výmaz osobních údajů z jeho internetové stránky.