Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.066.022

Soused poslal lživou pomluvu zaměstnavateli - podání trestního oznámení na neznámého paachatele

2 odpovědi

Dobrý den, můj syn se nepohodl se sousedem a vyvrcholilo to tím,že do jeho zaměstnání došel anonym, který je nehorázně lživý. Syn pracuje v podniku více jak 5 let, zaměstnavatel je s ním po pracovní stránce spokojen, takže tento dopis mu dal jenom přečíst, totéž se dělo i u snachy. Nemůžeme 100% tvrdit, že je to výplod sousedů, ale vše tomu nasvědčuje. Moje otázka zní: Je možné se nějakým způsobem bránit, proti takovým lživým pomluvám? Bylo by něco platné dát trestní oznámení na Policii ČR na neznámého pachatele, či jak nejlépe situaci vyřešit?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

lze podat trestní oznámení pro pomluvu na neznámého pachatele (případně uvést jako podezřelého pan XY), na Policii ČR vezměte s sebou i tyto urážlivé dopisy, zdůrazněte, že tento text mohl mít za následek poškození poškozených (syn, snacha)i v pracovní rovině, neboť byly tyto dopisy zasílány na pracoviště poškozených. Můžete i uvést, že v důsledku předchozích neshod, máte za to, že by tvůrce těchto dopisů mohl být pan XY. Policie celou věc prošetří, pokud nenajdou dostatek důkazů věc odloží, případně věc předají přestupkové komisi jako přestupek proti občanskému soužití. Uveďte že chcete být o přijatých opatřeních informováni.

Osobně bych však v tuto chvíli navrhovala ale posečkat, je možné že tato záležitost utichne, pokud Váš syn ani snacha neměli v důsledku této záležitosti žádný problém na pracovišti. Pokud by měla přijít další vlna dopisů či jiné útoky, obrátila bych se na Policii ČR viz výše.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji za odpověď,přesně toto jsem mladým doporučovala,doufám,že už dále se tato věc nebude šířit,jinak budou postupovat dle Vašeho návrhu,mějte se hezky a ještě jednou děkuji Kuželková