Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.683

Nařízení vlády o minimální mzdě - výpočet mzdy ve zkušební době

1 odpověď

Dobrý den.
Nastoupil jsem 1.11.2017 do nového zaměstnání. Zaměstnavatel řadí mou funkci dle Nařízení vlády o minimální mždy č. 567/2006 do 5. skupiny, to mám od něj potvrzené v emailové komunikaci. Byl mi vydán mzdový výměr na částku 13.000 Kč na měsíc na normální plný úvazek + pohyblivé prémie a odměny stanovené procenty dle různých ukazatelů - např. plnění plánu apod.
Teď jsem se dozvěděl, že na pohyblivé části mzdy dosáhnu až po uplynutí 3měsíční zkušební doby. Neměla by částka uvedená ve mzdovém výměru - ta fixní - odpovídat nařízení vlády o minimální mzdě a být tedy stanovena ve výši 16.400 Kč?
Děkuji
Mira

Dobrý den,
doporučuji se s tímto dotazem obrátit přímo na zaměstnavatele, který by Vám měl vše vysvětlit. Zaměstnavatel má povinnost dle § 142 odst. 5 zákoníku práce Vám při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu vydat písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a o provedených srážkách. Na žádost zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.