Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.668

Provozování pečovatelské činnosti soukromou osobou - podmínky

1 odpověď

Dobrý den,
prosím Vás moje maminka by se chtěla u sebe doma starat o starší (nemohoucí) lidi. Chtěla bych se zeptat, zda musí být registrovaná? Starala by se maximálně o 4 lidi.
Praxi samozřejmě má z nemocnice.

Dobrý den,

bez ohledu na to, že neuvádíte podrobnější informace spočívající v poskytnutých službách Vaší matky, tak jestli od ošetřovaných starších lidí bude požadovat finanční plnění za poskytnuté služby, půjde o podnikání, na které se stanovují určité povinnosti související s podnikáním fyzických osob.

Doporučuji Vaší matce obrátit se nebo přímo navštívit pracovníky živnostenského úřadu, kde Vám podají konkrétní informace týkající se podnikání v sociálních službách. Případně využít možnosti konzultace s lokálními konzultanty, kteří poskytují informace v oblasti sociálního podnikání. Odkaz na ně naleznete zde: http://www.ceske-socialni-podnikani.cz/cz/kdo-poradi/lokalni-konzultanti-mpsv