Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.933

Křivé nařčení zaměstnance ze zpronevěry - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den, bývalý zaměstnavatel na mě podal trestní oznámení z důvodu zpronevěry. Ráda bych uvedla, že jsem rozhodně nevinná, nic jsem nikomu nezpůsobila a toto podání považuji za mstu, jelikož ve firmě nepanovaly dobré vztahy. Každopádně byla jsem na výslechu na úřední záznam, po pár měsících mi vyšetřovatel sdělil, že věc bude odložena, vzhledem k nedostatku důkazů (ani být prostě nemůžou,takže jsem nečekala nic jiného). Uplynulo půlroku od toho a byla jsem znovu na výslechu, prozmněnu už jako podezřelá. Od té doby jsem v každodenní nejistotě, co si kdo vymyslel či co to má znamenat a co z toho bude - nikdo mi nechce nic říct, vyšetřovatelé se mnou jednají velmi nevhodně, je možné něco dělat, než nečinně čekat na další dopis či něco horšího? Nějak se bránit? Nepředložil mi nikdo ani konkrétní důkazy či věci k vysvětlení, absolvovala jsem pouze obyčejný výslechy typu, jak to ve firmě fungovalo atd. Už to trvá moc dlouho a mě to velmi omezuje osobní i pracovní život, kort když jsem ani nic nespáchala. Děkuji moc

Dobrý den, určitě máte nárok na prostudování spisu.

Patrně se stalo to, že policie vydala usnesení o odložení věci a "poškozený zaměstnavatel" podal v této věci stížnost proti tomuto rozhodnutí a celá věc je znovu prošetřována. Navrhovala bych Vám vyhledat právní pomoc advokáta, který celou věc převezme za Vás, doprovodí na výslechy bude jich účasten a podobně. Případně učiní potřebné kroky na Vaši obranu, lhůty v trestním řízení jsou obvykle krátké, na to abyste po doručení usnesení hledala právní pomoc.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?