Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.856

Postup vymáhání dluhu po kamarádovi, kamaráce

7 odpovědí

Zdravim. Prosim o radu diky předem.
Kamošce jsem pučil peníze mama podepsany papír ale asi odejla do ciziny. Tak jsem to dal na vymahani pohledavek je to už 3 měsice a nic se moc neděje jaka pravděpodobnost že se mi penize vrátěj a nebo jak mam postupovat.

Dobrý den, nerozumím dal jsem to na vymáhání pohledávek - jako vymyhatelské společnosti? díky za doplnění.

ano už jsem to dal firmě ale pořád říkají řešíme to .

Osobně bych navrhovala jiné řešení než vymahačskou společnost.

Napište na adresu bydliště dotyčné výzvu k uhrazení dluhu, připojte i kopii smlouvy, nebo listiny na základě které je zřejmé že jste ji peníze půjčil. Uveďte zde lhůtu do kdy mají být peníze uhrazeny. Dopis zašlete doporučeně a na dodejku. VÝZVA DLUŽNÍKOVI JE DNES ZE ZÁKONA POVINNÁ, POD SANKCÍ NEPŘIZNÁNÍ NÁKLADŮ ŘÍZENÍ.

Nechte lhůtu uplynout a obraťe se s návrhem na vydání platebního rozkazu na soud (podle místa bydliště). V této věci bude vydán platební rozkaz, pokud se jej nepodaří doručit, bude zrušen ve věci bude nařízeno jednání a následně bude rozhodnuto rozsudkem pro zmeškání (pokud se protistrana nedostaví). Tady budete mít exekuční titul se kterým se budete moci obrátit na exekutora.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Bohužel jsem to dal už společnosti vzala si tato i penize protože dlužnice má adresu na uřádě. A nemá žadný majetek a nikde neni zamětnana a je momentálně v cizině podle informací. Moc děkuji za informace.

Nad rámec dotazu upozorňuji, že promlčecí doba, uvedl-li jste dobu, kdy má být dluh splacen uplyne po 3 letech. Pak se Vaše šance na vymožení výrazně snižují.

Navrhuji občas prohlédnout i stránky insolvenčního rejstříku na stránkách odkaz, zadejte jméno dlužnice, pokud by požádala o odlužení, můžete pak svoji pohledávku přihlásit.

Děkuji za duležite informace.

Obecně nedoporučuji (z více důvodů) obracet se na vymahačské agentury (neefektivita, strhávají si podíl). Postup efektivního vymáhání dluhů v rámci práva vizte zde: odkaz