Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.501

Úraz zákazníka čerpací stanice a nárok na odškodné, ušlou mzdu, bolestné

1 odpověď

Dobrý den, minulý týden jsem tankovala pohonné hmoty na čerpací stanici v Liberci. Při vchodu do čerpací stanice jsem uklouzla na rohožce, upadla jsem mezi vchodové dveře, narazila jsem pravou rukou do kovového detekčního rámu.
Pomohla mi vstát obsluha čerpací stanice. Pocítila jsem velkou bolest pravé ruky. Čekala jsem asi hodinu, jestli bolest pomine. Byla stále větší, zavolala jsem manžela a jeli jsme do nemocnice. Zlomeninu ramenního kloubu. V pondělí 11.2.2013 mě čeká operace. Mám podat na čerpací stanici žádost o odškodné, ušlou mzdu, bolestné? Děkuji Jarmila Janečková Liberec,

Obraťte se na čerpací stanici s žádostí o náhradu škody na zdraví. Právo na náhradu škody na zdraví se promlčuje ve 2 letech ode dne, kdy se poškozený dozví o škodě a kdo za ní odpovídá.

Máte nárok na náhradu: bolest a stížení společenského uplatnění (podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví), hradí se skutečná škoda (například roztržená bunda), ušlý zisk (ve vašm případě tedy ztráta na výdělku), náklady spojené s léčením - jde o § 442 - 449 občanského zákoníku. Text zákona je dostupný na stránkách odkaz .

Počítejte s tím, že se ale bude čerpací stanice bránit, bylo by vhodné znát jméno obsluhy, která vám pomáhala se zvednout, případně ověřit zda má prodejna kamerový systém - z pohledu případných důkazů pro soudní jednání.

Rozhodně směřujte žádost písemně, doporučeně a na dodejku.

Mohu Vám jetě nějak pomoci?