Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.378

Požadavek erotických fotek s výhrůžkou - trestní oznámení a trestní řízení

1 odpověď

Dělal jsem si z jedné holky srandu že jestli mi nepošle nahé fotky, tak napíšu její matce, že se vyspala se 3 klukama, ale všechno bylo myšlené ve srandě. Tak nevím jak se teď bránit tu holku ani pořádně neznám a je mi volná. Díky.

Dobrý den,

nechci Vás poučovat o tom, že každá sranda má své hranice. Pokud na Vás bylo podáno trestní oznámení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování
„Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. “
Jde o trestný čin, u kterého trestní stíhání lze zahájit a v již zahájeném stíhání pokračovat pouze se souhlasem poškozeného. Přičemž souhlas s trestním stíháním může poškozený výslovným prohlášením vzít kdykoliv zpět, a to až do doby, než se odvolací soud odebere k závěrečné poradě. Výslovně odepřený souhlas však nelze znovu udělit.
Tedy můžete zkusit se poškozené omluvit a poprosit ji, aby svůj souhlas s trestním stíháním vzala zpět.