Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.495

Jak vystěhovat z pronajatého bytu syna bývalé nájemnice - informace, postup

2 odpovědi

Dobrý den,
mám nájemníka, který nemá několik let nájemní smlouvu, jeho zesnulá matka jí zrušila. On byl tou dobou ve vazbě, ale má v místě trvalé bydliště. Chová se nepřípustně: černý odběr (krádež) společného elektrického proudu, narušování nočního klidu apod. , doloženo na policii. Nutno dodat, že jsem podílový vlastník 48 % domu, 24 % obývá nájemník. Dostal jsem podíl od mého otce před několika měsíci a nevím jak postupovat při zrušení trvalého pobytu a vystěhování. Děkuji za odpověď.

Dobrý den ještě jednou,

spíše nedoporučuji vyměnit zámky a do bytu jej nevpustit - zvlášť jestliže tam má své věci. V krajním případě byste totiž moht mít sám problém pokud by se obrátil na policii.

Jako nejvhodnější (byť ne z časového hlediska) Vám doporučuji podat soudu žalobu na vyklizení, neboť dotyčný užívá byt bez právního důvodu.

Rovněž pak můžete požadovat úhradu škody z titulu bezdůvodného obohacení spočívajícího v nehrazení plateb za užívání bytu.

Každopádně pro soudní řešení věci Vám doporučuji obrátit se na advokáta.

Ve svém předešlém příspěvku jste napsal, že jste podílovým spoluvlastníkem, žalobu na vyklizení bytu budou muset podat všichni spoluvlastníci společně proti neoprávněnému nájemci.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dobrý den. Děkuji za pomoc. Potřebuji k vystěhování soudní příkaz? Musím zajistit náhradní bydlení? Jak postupovat, když se odmítne vystěhovat?