Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.364

Je možná exekuce věcí z důvodu nízkých splátek při exekuci?

1 odpověď

Dobrý den,
je proti mě vedeno exekuční řízení, momentálně je řešeno strháváním splátky ze mzdy / výplaty. Nedávno jsem na své poštovní schránce nalezl lístek se zprávou o návštěvě exekutora, jenž byl rozhodnut provést zápis a následný odvoz movitého majetku kvůli této exekuci, protože prý splácíme málo.
Chci se tedy zeptat jestli je takovýto postup právně možný, protože pokud ano, tak je tento postup velice nelidský a likvidační. Ještě bych se chtěl zeptat jestli po splacení exekuce přestane být manželka vedena jako dlužník v databázi SOLUS.
Děkuji

Dobrý den,

exekutor není omezen v počtu exekučních příkazů, které vydá ši v počtu a způsobu vymáhání exekucí které nařídí (srážky ze mzdy, z bankovního účtu, dražba nemovitosti či soupis a prodej movitých věcí.

Proto je tento postup bohužel v souladu se zákonem.

Exekutor je při soupisu movitých věcí omezen. Níže přikládám článek pojednávající o věcech, které nesmí být předmětem exekuce - ODKAZ.

Informace o exekucích - vizte také zde:
ODKAZ.

Pakliže máte exekucí více, a jde o částky které se Vám nedaří splácet - zvažte osobní bankrot. Detailní informace o insolvenci - vizte zde:
ODKAZ. Návrh na zahájení insolvence by bylo vhodné, abyste podal vy i Vaše manželka.

Pokud dojde k uhrazení dlužných částek mělo by zmizet ze seznamu dlužníků i jméno Vaší manželky, pakud by se tak nestalo požádeje agentutu o výmaz Vašeho nebo jejího jména s ohledem na to, že dlužné částky byly uhrazeny.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?