Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.550

Předčasné zplnoletnění, přiznání svéprávnosti nezletilé osoby - postup, návod, cena, poplatek

1 odpověď

Chci se zeptat pokud bych zažádala o předčasné zplnoletnění na kolik by mě takové sepsání mohlo vyjít? Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

dle ust. § 37 NOZ může soud na návrh nezletilého, který není plně svéprávný, svéprávnost přiznat a to za podmínek, že nezletilý dosáhl věku šestnácti let a je osvědčena jeho schopnost sám se živit a obstarat si své záležitosti. Dále s návrhem musí souhlasit zákonný zástupce nezletilého. V ostatních případech soud návrhu vyhoví, je-li to z vážných důvodů v zájmu nezletilého.
Za návrh na zahájení řízení o přiznání svéprávnosti se neplatí žádný soudní poplatek. Při sepsání návrhu se můžete inspirovat v již zveřejněných vzorech návrhu a podání, které naleznete zde: http://1url.cz/l5EO nebo o pomoc se sepsáním požádat občanskou poradnu, která působí v každém větším městě.