Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.656

Sňatek s ženou v osobním bankrotu - má nějaký vliv na bankrot?

2 odpovědi

Chtěl bych se oženit s rozvedenou paní, která je asi asi od 03/2013 v osobním bankrotu. Pečuje o 15letou dceru a žijí opravdu ve velké nouzi.
Já mám mzdu ve výši 15 500 Kč, žádné dluhy a 1 dítě v péči.
Změní se tím něco na jejím oddlužování?
Svatba zlepší, nebo zhorší naši finanční situaci?
Moc děkuji za radu. František

Dobrý den,

osobně bych raději s manželstvím ještě počkala až do doby než proběhne i doba osobního bankrotu. Oddlužení bylo již soudem schváleno a na oddlužení jako takové by uzavření ssňatku nemělo mít proto vliv.

Vaší partnerce připomeňte, že je možno čerpat některé ze sociálních dávek, jistě má nárok na přídavek na dítě, dále by ji mohl vzniknout nárok na příspěvek na bydlení. Pro tyto dávky bývá obecně snazší dosáhnout na nějako svobodná- rozvedená než jako osoba provdaná.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dobrý den,
děkuji za rychlou, lidskou a úplnou odpověď. Jste potěšující vyjímka v tom, že co nic nestojí, za nic nestojí:-)
Na sociálku jsem ji samozřejmě poslal a bylo jí řečeno, že má vysoký příjem (cca 19 000) na to, aby dostala přídavek na dceru, (která nastupuje do učebního oboru a s tím jsou spojené finanční nároky). Natož jakýkoliv jiný příspěvek! To že musí splácet dluhy je prý její problém.

Kdyby Vás ještě něco napadlo, tak budeme rádi. Díky moc!

František, Host 202