Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.871

Zákonné důvody pro výpověď ze strany zaměstnavatele

2 odpovědi

Mohu dostat výpověď ze zaměstnání kvůli tomu, že jsem na parkovišti před zaměstnáním nepozdravila svého ředitele? Nepozdravila jsem ho proto, že v zaměstnání mě 3krát neodpověděl na pozdrav. V zaměstnání ho zdravím, jelikož se jedná o státní sféru, ale v době mého osobního volna ne.
Existuje nějaký paragraf, který mi to nakazuje ho zdravit i mimo službu. Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

výpovědní důvody pro udělení výpovědi ze strany zaměstnavatele jsou dány taxativním výčtem přímo v Zákoníku práce, nelze je tedy libovolně rozšiřovat zaměstnavatelem (nebo zaměstnancem) - § 52 zákoníku práce - zákonné důvody pro výpověď z pracovního poměru daného zaměstnavatelem jsou přesně vypsané zde:
ODKAZ

Nepozdravení samo o sobě určitě není s ohledem na výše uvedené výpovědním důvodem.

Nicméně by bylo možno odkázat na určitou profesnost při výkonu zaměstnání a zásady slušného chování.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Mockrát děkuji za odpověď.
Přeji krásný den.